Světluška 3/2022
Ahoj děvčata a kluci,
už je také slýcháte. Ano, naši stěhovaví ptáci se vracejí ze svých zimovišť. Jak se s námi postupně od podzimu do prvních zimních dnů rozloučili, tak se teď vracejí. Ti odolnější doletěli už v únoru. Nejvíce druhů se však vrací v březnu. A jaro ožije jejich zpěvy. V dubnu se přidají další a další a v květnu už zase budou všichni zpátky. V jejich hnízdech se postupně budou z vajíček klubat nová a nová mláďata. A jejich rodiče je budou neúnavně krmit, chránit a učit. Ano, i ptáci se musí mnohé naučit. Musí toho za několik měsíců stihnout tolik, až je z toho hlavičky, nožičky a křidýlka bolí… ale oni to dají. Nakonec vylétnou z hnízd a jsou volní a svobodní tam kdesi nahoře na obloze, nad našimi hlavami, a zpívají a zpívají.Věřím, že stejně lehce a volně si i vy už poradíte s učením ve škole. Vždyť i s vámi už několik měsíců učitelky a učitelé probírají učivo, které potřebujete vědět a znát jako prvňáci, druháci, třeťáci, čtvrťáci a páťáci. Pokud vám při tom všem ještě zbývá čas na legraci a na další věci, které děláte rádi, tak je to výborné. A úplně nejvíc mě těší, že vám zbyl čas ještě i na Světlušku, a tak vás u ní vítám.
Hela